Věz, že všechno co přichází nečekaně je dar od Boha
a určitě ti přijde k užitku, využiješ-li ho na plno.
Brandon Bays

kategorie
Kategorie
štítky
nejnovější příspěvky
Voda s citronem

Citrónová voda

1. Vyrovnává v těle pH
I když citronová šťáva aktivuje na našem jazyku chuťové buňky zodpovědné za pocit kyselosti , a zároveň je tato šťáva kyselinou , po vstupu do trávicího traktu působí alkalicky a vytváří přirozený balanc co se pH organismu týká. Citronová šťáva s vodou patří k jedním z nejlevnějších a nejdostupnějších ranních lektvarů , které vám odkyselovat organismus.

2. vyhlazuje vrásky
Citrony samozřejmě obsahují vitamín C , který je nezbytný pro fungování organismu a dobrou funkci imunity. Také však tento vitamin odpovídá se stimulaci kolagenu v organismu – přirozené složky pokožky , který odpovídá za mladě vypadající a pružnou pleť bez vrásek . Pravidelným pitím tak dopřejete nejen své imunitě , ale i své pleti výrazný pozitivní stimul .

3. Stimuluje trávicí trakt
Krátce po probuzení nemůže být nic lepšího než sklenici s vodou a citrónovou šťávou, ještě dříve, než se nasnídáte . Nastartujete tak svůj trávicí trakt, žaludek , játra , ledviny i střeva začnou pracovat a připraví se na přísun potravy . Odbřemení je tak od šoku, který zažívají bez předešlé přípravy.

4. Pomáhá vám hubnout
Citrónovou vodu jistě ocení i dámy, které si chtějí udržet štíhlou linii . Pokud už kvůli ničemu jinému, určitě se vyplatí dopřát tělu pohár s citrónovou vodou každé ráno právě kvůli tomu , že stimuluje tělo k menšímu ukládání tuků a zároveň povzbuzuje k jejich lepšímu odbourávání . Zároveň brání přílišnému zadržování vody v těle .

5. Pomáhá bojovat proti přílišnému „kávičkovaní“
I když se říká , že káva je pro organismus velmi prospěšná , nejlepší by bylo dopřát si šálek speciální pražené kávy , která neobsahují složky prekyselujíce organismus. Právě pití citronové vody zabraňuje přehnané chuti na černý mok – čili i takovýmto způsobem pomáhá zabránit přehnanému kávičkovaní .

Bonus – stimuluje imunitu
Automatickým plusem je stimulace imunitního systému právě kvůli obsahu vitamínu C. Tento vitamín je nezbytný pro desítky procesů v těle a zejména ve vypjatých situacích ho organismus ve velké míře spotřebovává . Také kuřáci svým návykům přicházejí o velký podíl tohoto vitaminu , čímž ochuzují drobnými krůčky svoji imunitu . Zejména v období viróz a nemocí dodejte tělu mnoho vlažné vody s dostatkem citrónové šťávy – uvidíte, že váš organismus se od nemoci očistí mnohem dříve .

Zdoj: FB